škůdce v domě

Dobrý den,
potřebuji poradit co je tohle za hmyz. Najednou se nám objevil v jednom pokoji asi před dvěma týdny. Je hodně malý. Rád leze z jedné strany na postel a někdy i po mě. Přes den moc vidět není. Také někdy leze na zapnutý notebook nebo k lampě. Je možné, že kouše, protože se mi začali objevovat štípance.
Před týdnem se celá postel vystříkala savem a na pár dní byl klid, poté se znovu objevil. Postel je z palet, takže má dost různých skulinek.
Nikdo z nás neví co je zač, co ho láká a jak s ním lze bojovat.
Děkuji za jakékoliv rady.

možná kožojed, nevím jaký druh https://www.skudci.com/Seznam-skudcu/Skudci/Kozojed
Jinak nechápu tu snahu hubit členovce savem. To je primárně určeno k dezinfekci a ničení plísní tzn. houbových napadení, vlastně by jsme ho mohli označit za fungicid.
Na hubení členovců se používají látky, které se nazývají insekticidy, případně např. akaracidy proti "roztočům".
U odkazu toho kožojeda uvidíte co se proti němu nejčastěji používá.

Objevila se nám plíseň na koberci a nohou postele, tak jsme jí rovnou celou vystříkali.

aha, tak to potom chápu. Ono totiž to Savo používá takhle spousta lidí a i zde se to několikrát řešilo. Je to úsměvné. V diskuzi u švábů -https://www.skudci.com/svabi-svab-americky-rus-domaci-svab-obecny dokonce někdo používal čistič nerezu. No nic, to je jenom taková perlička - lidé jsou různí.

Každopádně děkuji za radu. Kožojed už mě taky napadl, ale všude psali, že má mít jednotlivé články oddělené bílými proužky, a ten u nás je celý černý.

Hledam nicitere obratlovců v ceskyh budejovice lidicka trida naproti pivovaru samson
Prosim o rychle niceni Simandlová Marcela Lidicka trida naproti vjezdu du pibovaru Samson Dekuji

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.