černý brouk v domě

Dobrý den,
chci se zeptat zda více co je to za brouka. Je černý, asi 1-2cm velký, vylézá nám právě v červnu ze spár. Máme starý předělaný dům a tyto potvory se zde objevují tak 4 roky, předtím prý nebyly. Potřebujeme se jich zbavit protože když začne být hezky tak se jich objeví stovky a nevíme si s nimi rady. Jeden by nám nevadil ale takto už je to dost nechutné

Ochrana proti tomuto škůdci (pokud byl určen): 

Dobry den,
mame naprosto stejny problem. Tito cerni brouci nam lezou po byte pouze ve vedrech. Mysleli jsme,ze nalezli oknem, ale letos jsme vymenili okna a mame vsude sitka - nepomohlo. Prosim, kdo vi o co se jedna napiste.
E

Dobrý den, a můžu se zeptat odkud jste? Já jsem z Horních Datyň- je to na Ostravsku. Také máme vyměněná okna a manžel zalepil v oknech odtokové kanálky izolepou a zatím máme klid. A před vchodem každý den stříkáme Biolit proti lezoucímu hmyzu takže ráno jsou před vchodem mrtví. Ale bestie se občas protnou dovnitř a to je hnus :)Taky se objevují červen červenec když jsou vedra.

Tento hmyz vylézt hlavně z polí pochopitelně umí létat a nejčastěji obtěžuje v teplem období, tento hmyz pokud ho zalesněné nebo jej berete do rukou vypouští jed který způsobuje dráždivé puchýře které svědí. Obtěžuje hlavně ve večerních hodinách. vater.2@seznam.cz

dobrý den, mám stejný problém, v červenci, když jsou největší vedra se tito brouci objevili v bytě v paneláku. neví si si s tím někdo rady? jak natyto brouky? jsou to tzv. kožojedi nebo jde o jiné brouky?

Je to cca měsíc co sme se nastěhovali do bytu z první republiky. Už třetí den mi tito brouci lezou ložnicí. Zatím nijak neštípali nic ale je to velmi nepříjemné když se 3x za noc vzbudíte a něco vám leze po obličeji.... Měl by to být ten kvapník vše tomu nasvědčuje. Cca od pondělí jsou první vedra v roce a to se akorát objevili.
hubím je normálním anti hmyz postřikem...

Dobrý den,

zde zasílám zajímavý odkaz z roku 2007 - je zcela evidentní, že masivní rozvoj pěstování řepky olejné jde těmto potvůrkám k duhu :) takže páni zemědělci - děkujeme a co vy s tím?!!!
http://www.apic-kraj.cz/zpravy/zprava.asp?topid=2&catid=8&newsid=4568

Ač nerada,musím se přidat. Minulý týden jsme se nastěhovali do našeho vysněného a vydřeného domečku,a místo užívání honíme po nocích ty hnusné brouky. Bydlíme kousek od Olomouce a přijde mi, že místo aby jich o zabité ubylo,ještě jich přibývá,jako nesmrtelná armáda. POMOC!!!

mám tedy problémy jenom za skutečně teplých nocích (3x za tohle léto),

Kvalita fotografie není sice správná \nepoužila jste makro režim\, ale poznám, že se jedná o střevlíka. Je neškodný, ba naopak, je užitečný, neboď pojídá škůdce.

Není to střevlík, ale kvapník.

Brouk, který se poslední dobou objevuje v bytech a domech, připomíná švába. Je však zcela neškodný, ale neměl by se brát do rukou. Pokud patříte mezi nešťastníky, kterým se do bytu nastěhoval asi dva centimetry velký hnědý brouk, můžete být klidní.
Jedná se totiž o přemnoženého kvapníka plstnatého a jednoduše si ho můžete splést se švábem pro jejich podobnou velikost i barvu. Lidé mají strach, ale kvapník není nebezpečný a v bytech se určitě neusadí natrvalo.Kvapníci jsou v současnosti ve stadiu, kdy prudce vzrůstá jejich populace, a proto pronikají i do pro ně netypického prostředí, jakým jsou domy a panelákové byty. K večeru nalétávají na světelné zdroje a tak se dostávají do místností.
Jejich výskyt podporují také velmi vysoké noční teploty, pohybující se kolem 26 až 28 stupňů. Vyskytují se na suchých až polovlhkých místech, kde bývá hodně světla.Živí se převážně semínky z jahod, pampelišek, řepky, ale někteří odborníci tvrdí, že se může stát i všežravcem. „Nedoporučovala bych se kvapníka dotýkat rukou, protože může dojít ke zranění.Brouk se brání tím, že vylučuje kyselé sekrety, které jsou člověku nebezpečné a mohou na rukou vytvořit puchýře. Zranění se může ukázat až po několika dnech a léčí se zpravidla déle než týden.Pomůže chemie běžně dostupná ve všech drogeriích.

Zdravím všechny,kteří posílají příspěvky.Jsem z Mostu a mám naprosto stejný problém,ikdyž jich(aspoň zatím) není tolik.Tyhle potvory se vyskytují jen v noci,lítají za světlem.Podle obrázků je to s největší pravděpodobností již zmíněný kvapík,střevlík rozhodně ne.Taky je hubím Biolitem,pomáhá to na ně.Nedoporučoval bych je brát do ruky,mají totiž docela pěkná kusadla.Přeju všem hodně zdaru při jejich zneškodnění.V.

Dobrý den, máme stejný problém a letos je to teda hrůza. Je jich čím dál tím víc a už je to neúnosné. Biolit pomůže na chvíli, za dva dny jich je dvojnásobek. Je to hnus.

Dobrý den,mám dotaz že mám tušení že by pod stropnína čtvercama se mohl ukrývat brouk kvapník jestli budete moc tak odepište děkuji Michlovská

dobrý den,mám dotaz že mám tušení pod stropníma čtvercama se mohl ukrývat brouk kvapnik jestli můžete tak odepište na email stanicka80@seznam.cz moc děkuji za odpověd Michlovská

Jé střevlík. Jsou chránění a velmi užiteční.

Tohle rozhodně není střevlík. Tohle je jednoznačně kvapník plstnatý.

Dobrý den, mám stejný problém.. :( opravdu se jedná o Kvapníka? Nikdy jsem je létat neviděla.
Bydlíme v novostavbě, okna mám v těchto vedrech zavřená a stejně jich tu desítky jsou.. (jako kudy kurňa lezou dovnitř?)
Už jsem z nich zoufalá a nevím co s nimi..

Comment Upload: 
img_20220806_215144.jpg

Dobrý den, řešili jsme to samé. Procpou se každou dírkou. Máte hotovou fasádu a všechny prahy? Máte správně seřízená okna? My postupně odhalujeme, kudy jsou schopni prolézt :(
Drží se pod vstupními dveřmi, pokud otevíráme, udělají si z nich kolotoč a šup jsou doma.
Další problém jsmě měli u jedněch balkonových dveří, kde nebyla v jednom rohu dokonale stříknutá montážní pěna (a ač to vypadá téměř nemožně, skutečně byli schopni se proškrabat pod oknem, mezi polystyrenem a mezi lištama od podlahy dovnitř i když mezi těmi vnitřními věcmi nebyla žádná viditelná mezera).

Dobrý den, nyní v únoru se v domě objevilo několik černých brouků asi 1 cm velikých (viz foto). Je možné, že vylézají z květináčů (na zimu stěhuji rostliny domů)?

Comment Upload: 
cerny_brouk.jpg

Dobrý den
Já také mám tohodle brouka v pokoji už je to druhá noc co mi jsem přilétl a já se ho začínám bát akorát z něho nemohu spát a bojím se že mi něco udělá nebo ještě horší že zemřu na otravu nebo něco takového co bych měl s tím dělat ? ( když tak jsem z Klučova ).

Dobrý den lidé dobrý mě dnes kolem 17:30hodin něco zoblo do paže bylo to černé a široké děkuji Za odpověď

Comment Upload: 
aaa_002_0.jpg

Jsem s Jihlavy

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.