Identifikace brouka nebo co to je?:(

Dobrý den,

nevíte někdo co to je za nezvaného hosta?

Je max. 5 mm velký a máme ho po celém pokoji, nacházíme je mrtvé na parapetu, lezou nám po obrazovce televize, po stropě, po zdech, občas jsou v posteli. DOkonce i létají. Máme je jen v jednom pokoji. JInde v bytě je nennacházíme. Kde by mohl přežívat a jak proti němu?

děkuji za vaše příspěvky.

Identifikace brouka nebo co to je?:(
Identifikace brouka nebo co to je?:(

V moderni domacnosti je prakticky neskodny...Tedy pokud lide nemaji v oblibe stary nabytek z masivu.. Drevotriskou a podobne se nezivi... Pokud je nalezate na parapetu jedna se nejspise o pud pareni :) Jelikoz z jara a hlavne v lete je u techto hmizaku nejsilnejsi...Proto vylezaji a leti za svetlem cili k oknu aby nelezli samicku... nejlepsi je mit pres jaro kdyz si povsimnete jenich castejsi vyskyt otevrene okno a oni sami odleti..Par jich mozna zustane ale urcite jiz ne tolik... A jestlize se vyskytuji pouze v jedne mistnosti..znamena to nejspis, tedy pokud nemate jiz zminenou oblibu ve starem nabytku. Ze v te mistnosti kdysi davno byval a ne vsechno se presunulo jinam.

Peetr - myslím, že se pletete. Červotoč spížní je skladištní škůdce, na nábytku si nepochutná....

Dobrý den, máme doma stejné brouky, ale dokonce nás i koušou. Je to možné?

Objevila jsem malé broučky v mouce a zjistila jsem, že nás je dost s podobnými potížemi. Nikde jsem se však nedověděla, jak se jich zbavit. Přesít mouku nepomůže, propadnou sítem s moukou. Vždy je přinesu domů v sáčku s moukou. Objevila jsem je i čočce. Broučci jsou velmi hbití. Při vysypání na pracovní desku se rozběhnou na všechny strany.

Zdravím, preosít často naozaj nepomôže, najúčinnejší spôsob je uchovávať potraviny nie v pôvodných vreckách, ale presypať do sklenených či plastových nádob, hlavne s poriadnym nepriepustným, najlepšie šraubovacím viečkom. Takto sa ubezpečíte, že sa Vám tam ad 1 nič nedostane z prípadných iných potravín, a ad 2 ak daná potravina bude nakazená, nerozlezie sa Vám to ďalej. Červotoč spížní sa totižto vie prekusať cez papier, celofán či alobal bez problémov. Poniektorí ľudia ešte zvyknú po nákupe rizikových potravín tie po príchode domov dať na cca 3 dni do mrazničky - všetky prípadne zárodky sa tým zničia.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.