Vosí hnízdo

Od dětství mám jaro ráda, ale tentokrát je pro mne hrůzou. Nepřeháním, jsem alergická a jediné bodnutí mě může zabít. Na trámu na půdě jsem oběvila hnízdo vos!! Nemám s tímto zkušenosti. Hnízdo je středně velké, až malé, a jestli náhodou víte, kolik vos v něm přibližně žije, budu moc ráda, jestli mi to zdělíte. Mám z tohoto hmyzu zkrátka panický strach. Zpočátku se u vchodu hnízda oběvovala jedna velká vosa, velká asi jako sršeň, avšak později tam bylo množství vos malých, kterých bylo tím víc, čím bylo hnízdo starší, a já měla stále větší strach, neboď se jejich počet stále zvyšoval. Věřím, že hasiči k tak malým hnízdům nevyjíždějí.

A ještě se ptám na tvrdost hnízda: znám vosí hnízda, která jsou tvrdá jako beton, a mám strach, že se mi ho nepodaří zničit. Nezdá se vám křehké? Jestli ano, tak to risknu. Propůjčím si včelařský oblek a hnízdo rozmačkám něčím tvrdým.

Fotografie je pořízena z veliké dálky, ale aby hnízdo bylo na fotografii "jasné" tak, aby jste je mohli "prozkoumat", jsem fotografii upravila a odříznula zbytek fotografie, aby bylo hnízdo přes celou fotografii. Jinak z takového blízka bych se k němu přiblížit asi nezvládla :o)

Předem děkuji, Nováková.

Vosí hnízdo

A jsou tam živé vosy? Pochybuji. Podle mně je na tak velké a obývané vosí hnízdo trochu brzo.vka

souhlasím s vka. Určitě jde o "loňské" hnízdo.

Ano, živé jsou. Nevíte, jak je mám zlikvidovat?!

pokud tam jsou vosy, tak nejlépe přiložit kbelík, nebo jinou nádobu pod hnízdo a např. nějakým plechem hnízdo "odříznout" a přiklopit.

Takže to hnízdo asi bude křehké, když to jde. Půjdu na to s ostnatým nožem, snad není tvrdé.

Zlikvidovala jsem je následovně: Odřízla jsem hnízdo, dala do sáčku a rozdupala. Ty larvy a vosy tam musely p******t, dobře jim tak, jestli je tam budu mít znovu tak jim to hnízdo fakt roztrhám na cucky a larvy i vosy rozdupu... ...Omluvte mou krutost, mám ráda zvířata a ani nejím maso, ale vosy nenávidím. Kvůli té alergii. Někdo tu psal, že hnízda sbírá, a ať, ale to hnízdo mu stejně neposkytnu a rozdupu ho, protože kvůli toho .... (no prostě hloupého člověka) bych to hnízdo musela ještě doma přechovávat než mu ho odešlu. Omlouvám se moc, že jsem tak sprostá, ale vosy nesnáším a divím se že někdo sbírá hnízda...

Jestli že máte problém z vosím, čmeláčím hnízdem nebo včelím rojem neváhejte kontaktovat odborníka, který vám hnízdo bezpečně odstraní. Je lepší když se hnízdo či roj odstraní co nejrychleji, protože do leta může vzrůst do obřích rozměrů a pak už je pro vás, vaše děti i domácí mazlíčky životu nebezpečné. ( V Ústeckém kraji mohu odstranit. )

Hnízdo už je sice odstraněné, ale ty mršky si je budují znova, tak už jsem bezradná...

Tak si myslím, že jsme z Davidem měli pravdu, to hnízdo které jste hrdinně zlikvidovala bylo loňské a proto prázdné. Oplodněná samička která jediná přežila někde v úkrytu zimu, si nyní staví se svými novými mladými dělnicemi nové hnízdo poblíž. Bez oplodněné samičky /matky, královny/ by žádné nové hnízdo nestavěly.vka

Dobry den,mám problem bydlim v baracku a jak mam hlavni vchod udelalo se mi vosi hnizdo.Pres den je docela klid,ale vecer jak jdu ze dveri,tak musime rychle nebo by jsme byli pokousany nevim co mam delat ono to je nad dvermi pod strechou ,tak bych chtela poradit prosim a zrovna bydlim sama bez muzskyho,ze by bodlo zrovna mit nejakyho muzskyho prece by si poradil vic nez ja.Dekuji Eva Laurova

Dobrý den. U garáže se nám udělalo hnízdo. Bylo pod stříškou na brizolitu. Viděli jsme s manželem okolo létat hmyz, který vypadal jako vosa, ale měl velkou mezeru mezi hlavou a zadečkem. Nevím, jak to blíže popsat. Hnízdo vypadalo jako nalepené bahno. Když jej manžel strhl, tak uvnitř byly larvy a plno mrtvých pavouků křížáků. Rádi bychom věděli, co to bylo za hmyz. Děkuji

Kupte si takovou tu flaštičku s hořlavinou, kterou když zmáčknete, tak vám vystříknou plameny. Stačí to na ně namířit a pustit, nic se vám nestane, hned chcípnou.

Dobrý večer...
Mám problém v kulničce na dřevo nad vchodem se nám zabydleli vosy,ale to vosí hnízdo je o pruměru snad 30cm,měli jsme tu včelaře,který by ho odstranil kvuli dětem jelikož to je na zahradě a děti si tam hrají...Ale včelař nám řekl že to chce něco jiného...Zapápit se nedají je to u dřeva a na dřevě udělané..A ještě problém je že to je tak 14 dní staré a je přilepené bokem a nemají vchod ze spodu,ale vrchem :(
Říkala jsem si jestli nemám zavolat hasiče na ně,jelikož nemám penízky na odborníka a taky nevím jestli bych neplatila výjezd...
Předem děkuji za radu

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.