Sršeň

Hnusný, zlý, nebezpečný - a naštěstí už dávno mrtvý. Našla jsem ho obaleného prachem v dětském pokoji. Udělalo se mi zle. Teď je mrtvý - ale když se do pokoje dostal, musel být přece živý...

Sršeň
Sršeň

Taky jsem našla. Ale neničila jsem strukturu jeho těla, nýbrž jen očistila sršeň od prachu a dala na pozorování. Možná si řeknete, "Co na pozorování?" Ale stačí, když si vzpomenete na rušníka muzejního, který ničí mrtvý hmyz. Sršeň byla položena do krabičky s větracími průduchy po dobu 1 týdne, ale nestalo sení nic. Mohla do mé sbírky. Ovšem nechápu, proč se Vám sršně tak protiví; podle výsledků výzkumů mají včely až pětkrát více jedu než sršně a navíc jsou útočné látky včel až patnáckrát účinnější.

léta u nás lítaj na jablka i na víno ikdyž tam jenom prolítnou spíš jim chutnaj ty větší plodiny a je sranda je pozorovat švestka obalená menším hmyzem všeho druhu včetně vos sotva visí na stromě když tu náhle přiletí majestátný sebevědomý obrovský sršeň a doslova jako helikoptéra odfoukne veškerou menší žoužel než přistane :-D má zálusk na sudy s vinným kvasem a též na schnilá jablka (asi co kvasí nějak ucejtí ) ... dokážou se zabydlet a prokousat na docela zajímavých místech (měli sme je několik let ve střeše pod břízolitem a pletivem zvaným rabicka mám zato že tam přilítla jedna a ta se pak rozmnožila ... co se týče myšlení vpodstatě reagujou jako vosy s umocněným charakterem :-D když vezmeme vosu jako čtyřválec z fábie 1.4 .. a sršeň ja taková americká v 8 o obsahu 6l třeba hemi :-D když někde lítaj nepropadejte panice pokud jim nenarušíte prostor útočit nebudou a pokud to zkusej dejte jim ránu rukou (za letu vás nebodnou tak rychlý nejsou ) sestřelený sršeň se obvikle zvedne a vezme do zaječích pokud je však v koutě musí letět přes vás pokud je chcete rukou zaletu poškodit chce to pořádnou ránu a nebo badmintonovou raketu (velice osvědčený doplněk ) bohužel voda z rozprašovače na ně nezabírá jako na vosy ps pokud na to nemáte a neni to nutný nepouštějte se s nima do křížku maj docela odvahu a ,,koule" jim nechybí taky je třeba mít na paměti že když už začne bodat má nato větší nástroj a stříkne toho do vás daleko víc i mnohokrát za vteřinu opakovaně .... přirozený nepřítel?? .. pořádná košatá patřičně drzá slepice domácí :-D a ta je v počtu několika kusů schopná zlikvidovat i kosáka (roztrhaj ho nakusy a sežerou ) a jako vycvičené loví i drobné hlodavce .. sám mám doma jednu před kterou zdrhaj i kočky ! :-D

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.