Co je to za brouka

Dobrý den, chci Vás poprosit o identifikaci tohoto malého broučka. Máme jich doma požehnaně už druhé léto. Vypadá jako malý pavouček. Má max.3 mm, tělíčko jako malá kulička, která při rozmáčknutí praskne, nic nevyteče, bez zápachu. Leze po kuch. lince, podlaze, koberci a stěnách. Ve skříních ho nemáme. Nelétá ani nekouše. Nemůžu přijít na to odkud se berou, co jim unás vlastně chutná a jak je od nás vystrnadit. Všechno jsem prohlédl a nikde nic. Máme ho i ve stropních svítidlech, která jsou na sádrokartonovém podhledu, tak mě ještě napadá, že jsou ubytovaní právě tam a padají k nám ze stropu. Díky za rady Honza

Co je to za brouka
Ochrana proti tomuto škůdci (pokud byl určen): 

je to podle fotky špatně poznat, ale mohlo by jít o vrtavce - https://www.skudci.com/vrtavec-plstnaty

Děkuji za pohotovou odpověď.
Při pohledu na vrtavce ale myslím, že to není on. Připadá mi, že náš brouček má tělíčko průhledné. Pokusím se udělat lepší foto. Je to obtížné, protože brouček "nepostojí" a když je mrtev, tak má zase takhle zkroucené nohy, takže fotka zase nic moc.

Honza

Dobrý den,
u nás v domě se to také objevuje již druhým rokem. Rád bych se Vás zeptal, jestli náhodou už nemáte nějaké rady, zkušenosti nebo tipy jak se s těmito "broučky" poradit popř. je zneškodnit. Mohli bychom se i kontaktovat ohledně těchto živočichů. Možnost kontaktování e-mail. Doma jich máme už tolik, že přemýšlíme i o různém tipy jak je tepelně zpracovat.. HAHAHA

Tak jsem tady s lepšími fotkami.

Comment Upload: 
dscn1997.jpgdscn2002_0.jpgdscn2003.jpg

je to vrtavec, tyhle fotky jsou již perfektní
porovnejte s těmi, které přikládám

Comment Upload: 
vrtavec1.jpgvrtavec2.jpg

Ano, je to on. Mockrát Vám děkuji.

Pořád jsem nenašel místo kde se množí a odkud k nám přichází. Mám podezření na sádrokartonový podhled. Při rekonstrukci bytu jsem udělal několik děr do rákosového stropu a ten jsem následně zakryl podhledem. Myslím, že vrtavec k nám propadává mezerami v bodových svítidlech zabudovaných v podhledu. Četl jsem, že má rád organické materiály např. slámu, papír apod. Doufám, že se nám z vrchu nepustí do sádrokartonu a že nám pak strop nespadne na hlavu. Nevíte, co na něj platí?
Přemýšlel jsem o nějaké postřiku, nevím ale jakou značku a typ. I tak se ale bude do podhledu obtížně aplikovat. Neexistuje nějaké bilogické řešení?

Honza

Dobrý den,už víte jak se zbavit toho Vrtavce?Máme ho také v bytě ve velkém počtu a zjistila jsem od jedné firmy že je na něj nějaký postřik.Jestli chcete,kontaktujte mě na email : martina.bendova@post.cz
Děkuji

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, objevuje se nám doma takový malý brouček, je velký asi 3 mm a má světle hnědou barvu a léta. Nevíte o jakého brouka by se mohlo jednat a co na něj použít abychom se ho zbavili ? Děkuji

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, objevuje se nám doma takový malý brouček, je velký asi 3 mm a má světle hnědou barvu a léta. Nevíte o jakého brouka by se mohlo jednat a co na něj použít abychom se ho zbavili ? Jde přibližně o takového broučka, má malé nožičky.
Děkuji moc za odpověď
Lucka

Dobrý den, nedávno se mi v bytě objevil brouček, zatím jsem ho vždy našla mrtvého. Trochu mi připomíná nacucané klíště, jen tělíčko má tvrdé.
Co myslíte, mohlo by se jednat také o vrtavce?

Děkuji

Comment Upload: 
img_7537.jpeg

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.