Je to štěnice?

Dobrý den, posledních pár dnů jsem se probudila hodně poštípaná, je to taková změť štípanců. Máme psa, který už nám jednou blechy do domu zatáhl, ale prohlížela jsem ho a blechy nemá. Zadala jsem tedy do googlu od čeho jsem poštípaná v zimě a vyjelo mi tam spousta odkazů se štěnicema. Projela jsem celý dům, snad dvě hodiny vytírala, sundala potah ze sedačky, projela matrace, vlezla do šuflíků a nikde nic nenašla. Až dneska na parapetu ležela mrtvola brouka. Můžete mi prosím někdo poradit, zda se jedná o štěnici? Mám v plánu pořidit feromonovou past a pak jednat dále.... Díky za odpovědi
Je to štěnice?
Ochrana proti tomuto škůdci (pokud byl určen): 

No, je to takové suché něco, štěnice by to mohla být. Při hledání štěnic se zaměřte hlavně na postel a nejbližší okolí. Začněte záhyby prostěradel, případně okraje prostěradel s gumou, mezery mezi roštem a bokem postele, různé otvory šroubů, škvíry, spáry, mezery. Pokud máte štěnice, některé budou celkem jistě bydlet přímo v posteli. Dál samozřejmě škvíry v omítce, rozhraní podlaha - stěna, elektrické zásuvky, konstrukce nočních stolků atd. Dál se provádí překvapivý test - uprostřed noci pomalu vylezete z postele ale tak, abyste neodkryla pokrývku, pak rozsviťte a odkryjte peřinu - uvidíte je utíkat.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.