PROSIM POMOC, TOTO SOM NAŠLA U SEBA DOMA

Ahojte,

prosím pomôžte. Doma mám terárium - sukulenty (aloe vera, kaktusy a svokrin jazyk) a dnes som presádzala rastliny a našla som v pôde tohto červíka, alebo larvu, alebo čo to je. Myslím si, že keď som našla jedného, je pravdepodobné, že ich tam bude viacej. Čo to je? Je to škodca? Čo s tým mám robiť? Neviem, hľadám, googlim a som z toho zúfalá, neviem to nájsť, neviem čo to je.
Opis: je to malé, ružové, má to 6 alebo 8 nôh, neviem presne, pretože sa to rýchlo hýbalo, má malú čiernu hlavičku s dvoma tykadlami a na zadočku má také 2 rožky. Nerozumiem čo môže robiť v mojom teráriu, veď sú tam len sukulenty a nič iné. Ani ich nehnojím, pochybujem, že tam nájde tento červíček nejakú potravu, ale odborníčka nie som, len sa snažím rozmýšľať ako sa tam mohol dostať, pretože všetko mám z obchodu, rastlinky polievam 1x za 10 dní, a 2 krát do 10 dní striekam na ne vodu z rozprašovaču, takže usudzujem, že život s tak malým množstvom vody je pre živočíchov nepriaznivý, ale to je len môj osobný odhad. Ach....

Ďakujem za každú odpoveď
Martina

je to neškodné, naopak to žere jiné larvy a mělo by brzy zmizet
více tady: https://www.skudci.com/brouk-nebo-co-v-dome

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.