Pidi hnědá housenka okolo 3-4 mm

Před dvěma dny jsem jednu našla na zdi za kleci pro morče, nesla sfouknout ze zdi. Dneska jsem našla asi deset na podlaze. Je to rychlé, vypadá to, že za sebou zanechává nějakou čáru, ale jsou to asi jenom chloupky, něco jako ocas, umí lozit po zdech, ale ne moc dobře, občas spadne, jednu jsem našla v krabici a nechávám ji tam, abych zjistila,co to je. Z dálky vypadá jako malá, někdo by řekl černá čárka, zblízka je jasné, že je hnědá, nemá oddělenou hlavu od těla. Bydlíme v puldomku se středně velkou zahradou, kterou používáme na sušení dřeva na zimu. Bydlíme u kolejnice a hlavní silnice, do tohoto pokoje svítí dost slunka. Prosím o identifikaci tohoto hmyzu a popřípadě jak se toho zbavit, máme z toho fóbii.

Povedala by som, i keď je to z tej fotky ťažšie poznať, zišla by sa ostrejšia a zbližšia, že to môže byť larva kožojeda, resp. rušníka. Pozrite si ho tuná na fóre alebo na googli a porovnajte si to. Pri morčati je to príhodné, keďže sa kŕmi všetkým organickým - srsťou zvierať, či ich žrádlom nevynímajúc.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.