máme doma strašidlo

Nevíte někdo co to je?Náká podivná larva,leze nám to do baráku nic to nedělá.ale je to nechutný někam to zaleze pak to ztvrdne a uschne.

máme doma strašidlo
máme doma strašidlo

jde o nějakou pestřenku - to jsou takové ty "vosičky" co nebodají, není důvod ke strachu.

Comment Upload: 
pestrenka-trubcova.jpgpestrenka-trubcova-1.jpg

Ke strachu důvod není,ale nevíte někdo jak se toho zbavit?Je to nechutný,každý den jich tak 50 zametu,nemůžeme už ani chodit na záchod a do koupelny bosy protože šlápnout na plazící se potvory(kamarád to nazval přerostlá spermie)fakt není příjemný.Zkoušela jsem postřiky na lezoucí i létající hmyz nic nezabírá a zdroj jejich výskytu nemůžeme najít.

nevím o jaký jde druh pestřenky, ale některé tyhle larvy se zdržují v bažinách resp. mokrých, vlhkých místech, tím "ocáskem" dýchají, takže hledejte zdroj někde tam.

Živí se bakteriemi ze znečištěné vody, tak doporučuju důsledně nějakou dobu všechno často umývat savem nebo něčím jiným antibakteriálním, když v té vodě, ve které se vyskytujou nebudou mít co žrát, tak to podle mě zabalí a půjdou jinam :-)

Nemáte náhodou na dvoře septik?? Pestřenky se často vyvíjejí ve značně znečištěných vodách - třeba i septiku, pokud tam mají přístup. Stačí pak zaútočit na ně tam... Jinak dospělý hmyz patří mezi významné opylovače ))

Dobrý den,na zahradě sem našel tygrovaného slimáka.Jaký je to druh?
Děkuji za odpověď

slimák popelavý?

Comment Upload: 
slimak-popelavy_0.jpg

Dobrý den, onehdá jsem u vodní nádrže (patrně hasičská a řádně znečištěná) našel "hnízdo" podivných larev, článkovité tělo, a podivný "zoban" co používali k pohybu. Barva byla šedivá a v "hnízdu" se mohlo vyskytovat i okolo stovky jedinců.
Na postrkování reagovaly larvy velice agresivně. A řekl bych, že zoban používali i jako spůsob obrany.
Můžete mi někdo osvětlit, co to bylo za obrněnce.

Našel jsem to je to bráněnka, či co.

Dobrý deň .. Prosila by som vás o radu .. Niečo podobné sa mi objavilo v kupelni .. Vychadza mi to zo zachodu .. Stále to vylieza von .. Prosím pomôžte mi ako sa toho mám zbaviť ? ...

Je to zcela určitě housenka pestřenky. A rozhodně to není škůdce. Po vylíhnutí z kukly patří mezi nevýznamnější opylovače na zahradě.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.