Slimák, slimáci

Latinsky: 
Limax
Anglicky: 
Slugs
Německy: 
Schnegel
Slovensky: 
Slimák

Slimáci vykusují rozvíjející se listy rostlin, vylézají hlavně za dešťů a ve večerních hodinách, jsou postrachem mnoha zahrádkářů. Jeden slimák dokáže přes noc sežrat potravu, která váží asi čtvrtinu jeho tělesné hmotnosti. Při velkém výskytu slimáků dokáží zlikvidovat až 60 kg listové hmoty na 1 hektar /100*100m/. Každý slimák klade třikrát ročně cca 300 vajíček Slimáci jsou oboupohlavní. Pozor !!! Jelikož jsou slimáci kanibalové - odstraníme usmrcené slimáky, nebot by mohli posloužit ostatním jako potrava. Slimáci škodí řadě kulturních rostlin, ale přednost dávají jemným pletivům(např salátům...).
Mají řadu nepřátel, jako jsou ptáci, krtci, ježci, ještěrky či střevlíci. Na vašich záhonech slimáci působí velké škody, ale na kompostu plní důležitou úlohu při rozmělňování měkkých částí rostlin. Pokud zde najde dostatek potravy, nebude mít důvod vydávat se na zdravé rostliny. Když na kompost dáte ćerstvě nasekanou trávu, zničíte v něm jeho vajíčka. Tráva totiž začne brzy kvasit a zahřívat v něm jeho vajíčka.

Obří slimák

Ochrana : 
rozdeleni: 
Živočišní škůdci

Komentáře

Prosim o vysvetleni, jaky je to slimak, ktery ma na okraji "nohy" oranzovou barvu. Oranzovou linku. Slepice se tohoto slimaka boji.

mohl by to být spíš plzák, jestli je menší tak plzák zahradní. Doufejte, že to není invazivní plzák španělský, zbavit se jej bývá takřka nemožné. Slepice ho nežerou ani když ho rozmáčknete?

Slepice nejevily nikdy zajem, ani o rozseknuteho slimaka. Co mam delat? Posbiram je a utopim. Je to vsak velice proti memu presvedceni. Dekuji za odpoved.

Naše slepice bohužel plzáky španělské vůbec nežerou (ačkoli obyčejné "české" žerou běžně). Jediné, co mohu poradit a co skutečně funguje, jsou kachny pižmové. Buď posbíráte slimáky a kachnám je nasypete, nebo kachny pustíte do zahrádky a jen sledujete, jak mizí jeden slimák za druhým (nutno ovšem kachny hlídat, aby se Vám nevrhly např. na salát atd.). Pokud zvládáte chov slepic, kachny zvládnete také.

Když už máte slepice, tak si pořiďte kachny Indické běžce a máte po starostech. Tedy alespoň po starostech se slimáky, plzáky atd. Mrkňěte na www.indickybezec.webnode.cz
Čert

Kachny Indičtí běžci je baští normálně. www.indickybezec.webnode.cz

vy hajzli vy trápýte slimáky

a tebe měla víc trápit učitelka češtiny....

se neposer twl:D

 

nauč se správnou gramatiku a pak si taky zkus mezi těmi slimáky něco vypěstovat a potom jsem zvědavá na tvůj názor

Ty je lituješ jenom proto že se čumí po všem co vidí a všechno poserouu

2012, konec světa, supr odpočinek od týýýýýýýýýýchto trubek

Už jsi někdy uklouzl na slimákovi?

já je házim do soly,taky nejsem zastánce týrání zvířat,ale vzhledem k tomu,že tyhle invaze různýho hmyzu sme zapříčinili mi lidi,tak se musíme postarat trochu i o redukci,jinak doporučuju kasoro....sežerou a zdechnou a je klid a prej je to ani nebolí

Už mi ti šmejdi sežrali skoro všechny brambory tak že z hrušky dolů a jdu do nich jen moc nevím jak. SOS

Zahrádkáři a zahrádkáři!Těch potvor se těžko zbavíte,ale myslím si,že prevencí jejich líhní,ale i u nezodpovědných sousedů.Hlavně nenechat komposty přezimovat,na podzim je hluboko zarýt posypany vápnem,nejlépe nepáleným.Já chodím po záhoně s nůžkama a stříhám je,ale i tak toho máme dost požraný.

                                                                                Lovu Zdar Pavel

Zdrvim, letos je jich snad nejvíc za posledních 10 let. Ty bestie sežerou uplně vše. Chci se zeptat, když místo vápna, písku, popela atd, ohadím záhon málím vodním příkopem kolem dokola. Umí slimák plavat nebo lézt pod vodou? Sám do vody snad nevleze, kdyžtak ji osolím.

Na zahradě jsme měly hromadu slimáku a po mnoha pokusech jsem zjistil že nejučinější je nastražit pivní pasti. Vždy uříznu nějakou PETku tak 20 cm, zaplním ji ze 2/3 pivem. Vřele doporučuji nstražit behem dešte nebo tesně před deštěm. Během dvou dnu se do pivních pastí nachytá pěkná urodička.  Slimáci do piva vlezou asi si loknou a už nevylezou :) během dvou let jsme se takhle zbavily všech slimaku a sousedi si naši techniku taky pochvalují.

Pane, Vy jste génius! Nechte si ten nápad patentovat! Dala jsem pivo do půli flašek a jen tak je opřela o nejfrekventovanější slimáčí cestičky a oni po tom pivu začli šílet jak chlapi na poušti! A funguje to i s docela malými skleničkami a drtkem piva, jen si loknou a jsou v limbu. Děkuji Vám nastotisíckrát!!!:-)

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo radu, jak se zbavit cestiček po slimákovi na dřevěné komodě, podlaze či dlaždicích. Za sucha sice nejsou vidět, ale při navlhčení ano. Bohužel jsme si to zanesli domů v květináči :-(( Brrrr. Je možné, že by tu nakladl vajíčka??? Děkuji.

To s tím sbíráním je nesmysl. Posbíral jsem je v jedenáct a za hodinu jich tam bylo stejné množství. Měl jsem čerstvě zasazenou Meduňku a Afrikány a ty svině žraly a žraly. Jsem odpůrcem hubení a to krutého, ale nezbylo nic jiného a tak jsem solil. Jenže ty mrchy se nějak adaptovaly či co a lezly drze i po posolené půdě. Vyzkoušel jsem skořápky z vajec, dva dny nic a pak se vrhli (plzáci ) i tam. Už nevím co dále a proti všemu mému přesvědčené použiji chemické zbraně. Čest jejich památce. Nebo mojí bo mně z nich trefí šlak.

Dneska jsem jich posbírala dvě hustě naplněné skleničky od marmelády, jednu od okurek a jeden igelitový pytlíl. To všechno jsem uzavřela a vložila do igelitové tašky, znovu uzavřela a vhodila do kontzejneru. Je to ale silně proti mému přesvědčení. Jak se jich zbavit, abycvh jim neubližovala? Na druhé straně se musím nějak bránit.

Jeden rok jsem používala na šneky s ulitama Vanish a fungovalo to bezvadně. Jenže teď nemůžu, protože mám psa a kočku. Nikdy jsem na zahradě slimáky neměla, až letos. Poradí mi někdo, jak se jich tam tolik dostalo? Hodila mi je tam sousedka? Ale to by se jí mohli vrátit, ne?

Jestli jich tam bude pořád tolik, vzdávám to a vybetonuju zahradu. Doprostřed si dám jednu thuji. Už fakt nevím. Ale dneska to bylo jako v hororu, bála jsem se stoupnout na vlastní zahradu! Pomozte, poraďte.

a když se vám přemnožili slimáci, máte ještě šneky? Mám dojem, že se druhově nějakým způsobem nesnášejí, zřejmě se snaží jeden druhého vytlačit.

Ahojik chapu te jak je to neprijemne miti tolik slimaku,ale preci k vuli nim si nedas na zahradu beton.Ja tedy take pouzivam vanisch ktery je perfektni ale vzhledem ze mas zvirata tak to nemuzes ja ti asi neporadim ale jednou jsem nekde cetla ze staci kdyz se kolem kytek rozdrti skorapky od vajec a oni tim jak na ne vlezou tak chcipnou neni to jedovate mozna ze bys to mohla vyzkouset ja nema s timhle zkusenosti jak pisi pouzivam vanisch pes mi na zahony neleze,nemam barak bydlim v panelaku ale mam zahradu 10 min od domova v zahradkarske kolonii vim jake to je mit slimaky loni jsem je mela prvne a letos taky ,myslim si ze je to tim ze nebyli tolik mrazi v zime uz 2 krat za sebou a proto jsou premnozeni.Preji ti zdarne hubeni a zachovani travniku pa Monca

Zkuste Ferammol je to lepší prostředek na slimáky než-li Vanisch, je totiž odolný proti dešti, takže rozsypete granule, které lákají slimáky a i po dešti granulky zůstávájí. Jak píšete, že máte psa i kočku není čeho se bát. Rozsypávám již preventivně první Ferammol již v březnu a pak průběžně a nemůžu si stěžovat (a to před dvěma roky - byla katastrofa co jsme jich na zahradě měli). Teď zahlédnu jednoho či dva jak si pěkně pochutnávají na granulích mezi zasázenou cibulí.

Zbavíte se jich, a zároveň to oplatíte sousedce: Nasbírejte slimáky a usmrťte je kávovou sedlinou (působí na ně jako nervový jed). Poté si vyrobte háčky, (pokud k tomu nemáte úsilí, tak kupte rybářské) pověste je na niť a zadeček usmrceného slimáka nabodněte na háček. Pokud jste pracovala správně, slimák vysící na niťi je hotov. Vznikne tak slimáčí mumie. Tohleto pak pověste na strom na zahradě soudedky nebo jí to jednoduše vhoďte do zahrady. Když to nepomůže, udělejte jí na zahradě potopu.

snažím se sbírat informace kde se dá a někde jsem četla, že šneci pomáhají regulovat množství slimáků - živí se totiž mimo jiné jejich vajíčky. napadlo mě, jestli jste neudělala chybu, když jste šneky hubili a tím se vysvětluje, proč jste rok na to měli přemnožené slimáky :-( já mám na zahradě hodně šneků i slimáků, šneky se snažím chránit. slimáky jsem už zkoušela sbírat, rozpouštět v pivu a nyní uvažuji o zahradním jezírku s ropuchami,
které jsou úžasně užitečné - živí se slimáky a dalšími škůdci. hodně štěstí a trpělivosti všem a snažte se prosím myslet na přírodní rovnováhu!

Já bojuji se slimáky tak, že mám vědro od primalexu, do toho dám vodu s trochou saponátu a do toho sbírám slimáky. Pokud bych dala čistou vodu, tak vylezou. Ve vodě se saponátem se utopí. Až je jich plno, tak vědro vylijí a postup opakuji.

 Od poloviny dubna nasbíráme do solného roztoku nejméně 1 000 slimáků denně. Navíc sypeme Wanish, který nějakou tu sotovku taky usmrtí. Je to hnusné, vůbec si neumím představit, kdyby toto množství v dospělosti přilezlo na zahradu najednou, to by se nedalo ve zdraví přežít. Jak jsem si přečetla v příspěvcích jedná se o problém celostátní, možná celoevropský. Volala jsem na Českou inspekci životního prostředí, zda se proti tomuto neštěstí dělá něco celostátně, ale odpověď zní - ne! Domnívám se, že při výskytu takového množství se již jedná o přírodní katastrofu a problémem by se měly zabývat i místa nejvyšší, t.j. ministerstvo zemědělství a životního prostředí.

Jen odpověď těm, kteří to berou na lehkou váhu a odpovídají vulgárně - přijďte je na měsíc sbírat! Váš názor se radikálně změní.

máme stejný problém, velkou zahradu a děti si na ni nemohou ani v klidu hrát, místo aby si v trávě hráli, chodí se solí a solí a solí a solí,

mame maly zahon a je jich tam plno!
dozrajou nam jahody za pár hodin jsou z pulky nazrany!vzdy uzerou pul nebo ctvrt jahody nikdy celu!a sazenicky taky.

Dobrý den!

Dnes jsem zasadil trávník a ty zmetkové už lezou i po semínkách. Nevíte jestli žerou i semena? Chodím tam a půlím je lopatkou nebo jim udělám solnou lázeň....

 

myslím, že semena nežerou

Když ho rozpůlíš, tak z něj vzniknou dva.

To víš že jo! :-D To si pleteš s žížalou, ty chytráku!

zdravím. jdu na ně pomocí pivní lázně. mám pocit že kdybych je stále jenom solil tak budu mít přesolenou zahradu, kolik jich je

Dnes jsem lich našel na zahradě asi sto. Všechny jsem je rozšlapal. Chce to je rozetřít v trávě, je to hnusný, ale účinný. Vůbec nemám pocit, že bych je trápil. Škůdce je potřeba ničit, jinak nám další generace sežerou úplně všechno. Ochránci přírody ať se jdou vycpat.

lepsi je to sbirat, protoze sou kanibalove, takze ti dalsi se prijdou napapat z tech mrtvejch...

Já mám odzkoušeno nechat za sebe sbírat nekoho jiného. Pořídily jsme si kachny Indické běžce a je po slimácích. Ti horlivci dokonce vydloubají i vajíčka a na rozdíl od jiné drůbeže baští i ty špaňelské potvory. Zkoukňete www.indickybezec.webnode.cz

já je solím ale někdy když máme tak je posbírám tak 10a dám je do horke vody  pak je mamka da do trouby aby se tam upekly na ně dáme i koření a sul ..slimáci jsou moc dovbry na jídlo hlavně stou solí a koření

skust te to taky nejlepší jsou s knedlou a koprovou omačku baštunk....!!!!věřtee

a ty si asi trotl,proč si z toho děláš blány a lidem kazíš chuť !

neví náhodou někdo jak hluboko jsou jejich vajička uložena v zemi a jestli jim vadí mrazy?:-P.....jestli se mám těšit po mrazech na zahádku téměř bez slimáků a nebo abych na záhon radši nic nesázela a nesela:-P

vysoké mrazy jim uškodí, zámrzná hloubka je okolo 0,8m a slimáci kladou vajíčka do horní vrstvy půdy, nebo do rostliných zbytků. 

Vůbec..letos mrzlo až praštělo a slimáků-plzáků je zas stejně jak loni. :-// zabít málo

Já si vyrobím z tenkého drátu do zásoby háčky, ty pak uvážu na provázky a slimáky jednoduše věším na stromy. Jednou jich tam viselo několik desítek. Alespoň to zastraší sousedy.

Mrtvé slimáky lze využít jako hnojivo. Jelikož nemají žádnou pevnou kostru, velmi rychle se rozloží. Já se slimáků, nebo tedy spíše plzáků, zbavuji topením v plastové lahvi. Jednoduše je nasbírám do lahve a tu pak naplním vodou. Během tří týdnů se v lahvi jejich těla rozloží a vznikne velmi účinné a zcela ekologické hnojivo.
Slimáci, kteří se vyskytují v zahradách, nejsou většinou skuteční slimáci, ale plzáci, konkrétně plzák španělský (to je ten rezavý), který u nás vůbec není přirozený.
Neoznačujte proto, prosím, pošetilce, kteří se tyto škůdce snaží chránit, za "ochránce přírody". Ve skutečnosti je v zájmu přírody co největší hubení plzáků španělských na našem území.

Ahoj, my žijeme v Irsku a Tady jsou slimáci pořád, protože tu pořád prší. Jsou malí, asi dva dva cm, ale je jich tisíce. Udělali jsme novou květinovou zahradu a ty potvory ji málem celou zahubily. Objevil se výhonek a za hodinu byl fuč a takhle pořád dokola. Začala jsem sypat kolem hranice záhonů sůl a je to o 80% lepší. Na linii ze soli je jich ráno vždycky hromada. Je mi jich líto, ale těch sežraných kytek taky. Snad se v létě pokochám mořem květin.

Nechci Vám brát iluze, ale sůl je také dosti účinný herbicid, tj. po čase budete mít zahrádku tak zasolenou, že už Vám tam neporoste vůbec nic. Tuhle chybu dělá spousta lidí v domnění, že sůl škodí jen slimákům, což není pravda.

hmmm, to by kolem silnic tedy nemělo růst vůbec nic. Asi podle této teorie postupují i silničáři při vysekávání příkopů...

ale ona je to pravda, sůl určitě do zahrádky nepatří a jako herbicid se chová. Vysypejte si jí na trávník a uvidíte sama. Ono to všemnožné "přesolování" i průmyslovými hnojivy na zahrádce vede k tomu, že půda je potom "mrtvá"

Pořídila jsem si na slimáky indické běžce, pro pesimisty: pokud si myslíte, že i s těmito systematiskými sběrači slimáků nebudete mít žádnou úrodu, tak buďte v klidu, jsou úžasní, úroda bude a pozorovat je je srovnatelné s pozorováním rybek v akváriu. Ne, je to lepší.

Slimáka když hodíš do vody , tak za ní chvilku vyleze. Nic ty svině ani nežere. Já jich pár rozříznu a ostatbí je přijdou sežrat a mám je pěkně pohromadě. Zbytek do flašky se solí.

Dneska ráno jsem našla slimáka, jak si hoví na koberci naší verandy, myslela jsem, že vyletím z kůže! Už mi sežraly tři sazenice cuket a dali se do okurek a taky rajčat. Koupila jsem prostředek proti slimákům (nádobka se naplní pivem a pár kapkami nějakého roztoku, který je vábí), ale je to málo na celou zahradu. A voda taky nepomáhá.Minule jsem dala slimáky do malé vaničky s vodou a během 15 minut byli všichni pryč. Není nad sůl a sbírání.

Také jsme je dříve sbírali do soli, ale úplně stačí prázdná plastová lahev s větším otvorem, např. od mléka, sirupů atd. a po naplnění se jednoduše uzavře a vyhodí. No, nedokážu si představit kam jinam než do popelnice. :-). Myslím si také, že nejúčinnější způsob, jak na ně je sesbírat je. Prý proti těm všelijakým přípravkům se stávají také po čase imunní. Mně by třeba zajímalo, kde se tady u nás vůbec v tak velkém množství najednou vzali. Za mého dětství tohle nepamatuju...(jsem ročník 1972)...

na slimáky/plzáky je nejúčinnější motyka nebo něco ostrého a přesekávat napůl, solení je supernesmysl a to házení do popelnice zřejmě i silně proti hygienickým zákonům
a likvidoval bych jen ty hnědý-španělský

Můžete mi prosím poradit z jakého zdroje vycházíte, že jsou slimáci kanibalové? respektive kde se dá tato informace věrohodně ověřit, nebo čím ji můžete podloži?
s podzravem:
H.V.

Slimáci jsou opravdu kanibalové, o tom se můžete přesvědčit pozorováním.

Slimáci jsou opravdu kanibalové, už jsem jich pár viděla, jak požírají sebe, zkuste zabítz jednoho slimáka a jít se tam po chvíli podívat, bude jich tam dalších deset, takhle jsem včera čirou náhodou viděla i jak žerou žížalu. Hnus fialový

Viděla jsem to na vlastní oči,fuj,byl to hnus...jeden mrtvý a na něm několik požíračů,tak jsem je nabrala na lopatku a šli se koupat do vody se solí

Našel sem něco jak slimáky velke 10cm jsou oranžovo hněde sčernímá hlavičkami nic takoveho sem neviděl a tak velke až ted nejsem si jíst jeslí jeto PLZÁK LESNÍ A nebo PlZÁK ŠPANĚLSKÝ. CHápu boj slimáky i SLZÁKY řikam si diš je lidi nenávidi proč je nepozbírají a nedají skrmit hadum nebo ježkum ti bi si pochutnali i ten boj chápu sněma zachranu zahrádky já ti Plzáký mam jako mazlíčky jeto jednoduche se oně starat a nenáročne děti se oně take starají jáko mazlíčky nebo děti chtějí se starat onejake zvířátko.

Jestli máte možnost, tak zkuste kachny Indické běžce. Jsou nenáročné a navíc krásné a legrační zároveň. Mrkňete na www.indickybezec.webnode.cz

Nejen indičtí běžci, ale i čínské kachny plzáky likvidují. Nasbírané dám do vody a kachny je spořádají. Zbaští i žábu, takže velikost plzáka je neodradí. Kachny jsem měla puštěné kolem domu a plzák nebyl vidět žádný. Jinak vajíčka jsem viděla mockrát v myších dírách.

Dobrý den všem, potřeboval bych poradit, kde je možné ulovit větší množství slimáků či plzáků? Potřebovali bychom je pro natáčení filmu a letos jich je nějak málo... Každopádně děkuji všem za jakoukoliv informaci, která povede k úspěšnému lovu.

Přijed do těrlicka, slimák vedle slimáku, hradiště 88

na naší zahradě byste mohli přímo natáčet:)))

Dobrý den, přečetla jsem si Váš komentář. U nás je slimáků velké množství, denně jich sesbíráme až 3 kila. Můžete si je přijet vyzvednout. V případě zájmu odpovězte na uvedený mail.

Zdravím vás. U nás na zahradě si jich můžete nasbírat kolik chcete . Na podvečer jich je , že nevíte kam šlápnout . Denně jich zlikviduji sca 300 . Slimákům Zdar

Otvovice. A přijeďte si rovnou s kamionem :-)

Plzáci jsou pěkný hajzlové. Máme doma malinkou želvičku, dali jsme ji na pastvu a k večeru se jako obvykle šla zalést do svého pařezového domečku. Jenže jí tam vlez nějakej hajzl (plzák), zatáhla se do krunýře ale on jí vlez i tam a kousal jí do nožiček. Naštěstí jsme si toho včes všimli. Plzáka jsme hodili slepicím a želvičce se naštěstí skoro nic nestalo. Teď už je zdravá a běhá jako dřív jenom má na nožce malou jizvu.

Já jich zabíjím jednoduše chodím s nožem a lopatkou. Přeřežu na polovinu slimáka naberu na lopatku a jdu dál.

Já to dělám podobně, jen chodím se zahradnickými nůžkami a kyblíkem. Sbírám půlené potvory a hážu do popelnice.

škoda že se slimák nesmí chytat do ruk

já chytám spíše bedrunky než slimáky

nemůžu je chytat do rukj protože mají sliz.

já ty zmetky střílim vzduchovkou s optikou, je to pohodlné....

Já jsem tento boj vyhrál.Nebylo to ani nákladné.Je třeba koupit kousek drátěného pletiva s malými oky,kterými slimák neproleze.Z pletiva nastřiháme pásky široké asi 5-10 cm.V místě střihu zůstanou na každém pásku ostré vyčnivající drátky.S těmito pásky vytvoříme kolem záhonů zábranu.Pracujte v rukavicích.Místo střihu je velmi ostré.Slimáci nemají šanci tuto zábranu s jehličkami drátu přelézt.Doporučuji.

Já občas večer vyjdu na zahradu s baterkou a v ruce rýč for_q na okraje trávníků. Ten jsem si už kdysi nabrousil. Má ideální výšku a je lehounký. Vždy, když vidím slimáka dám ostří nad něj a rychle rýček položím - seknu. Jedna rána, jeden slimejš a jdu dál. Za půl hodiny i hodně přes 100 kusů. Rychlé a účinné. Mrtvé nechávám ležet, už na druhý den jsou čtvrtinoví - jsou samá voda, případně je ožere jejich rodina, která to rýčem schytá následně.
Píšu to sice trochu humorně, ale vážně to tak dělám a je to i docela zábava. Rychlé, nenadřu se a hlavně se nemusím zohýbat.

Comment Upload: 
rycek.jpg

Byla jsem městské dítě a k živým tvorům jsem měla úctu. Na "kontě" jsem měla je pár much a vos zabitých na okně plácačkou.
Když jsem trávila prázdniny u babičky, vždycky jsem ji přemlouvala by jim neubližovala, že jsou to taky živí tvorové!.
Vždy, když jsem měla narozeniny mi babička dělala takový jahodový dort. Tohle léto však přišla s tím, že letos nebude, slimáci prý ožrali všechny jahody na zahradě.
V tu chvíli se ve mně vzedmula netušená nenávist!.
Poprosila jsem ji abych příští ráno je směla zabíjet já.
U prvních dvou jsem sice ještě cítila jakýsi soucit ale u dalších jsem je likvidovala nemilosrdně. Ostrou lopatkou jsem je zručně přetínala a dokonce jsem u toho cítila i uspokojení. Po chvíli mě to začalo i bavit.
Hrdě jsem pak hlásila, že jsem je vyvraždila všechny. V tu chvíli babička vytáhla dort z lednice. Vše si jen vymyslela aby zjistila jestli mi ta citlivost vydrží. Přestože byli vlastně neviní, likvidovala jsem je i příští dny bez milosti dál. A docela mě to i bavilo. Ta citlivá městská holka už byla pryč. No a jednou jsme šly na zahradu nastříhat pár kytek do vázy a extra kousek se plazil přes cestu. Nevím co mě to napadlo ale sklonila jsem se a ustřihla mu všechny růžky. Tázavě jsem se podívala po babičce. Ta jen nonšalantně odklepla cigaretu na zem. Prohlédla si ho a pak podotkla "No co, zasloužil si to, neřád, " a potom jsme ho překročily a šly jsme dál jakoby se nic nestalo.
Tohle léto se citlivá městská holka naučila jak být tvrdá.

Já je taky likvidovala netradičně. Jako holka jsem je ráda přejížděla na kole.
V dospělosti jsem dokonce o jednoho típla cigaretu.

Většinou se neví, že váha všech slimáků na světě, převyšuje váhu všech lidí na světě. Zlikvidovat všechny je proto nemožné.

Comment Upload: 
photo_talks_1678371432214.jpg

tzv. "lidská biomasa" je poměrně malá, něco okolo 0,06 gigatun. I navzdory tomu se díky lidskému konání daří poměrně zdatně redukovat počty jiných druhů.

Sulinka

Tenhle posun je poměrně běžný u "přecitlivělých" holek, které se jako já provdají z města na venkov.
První rok, co jsem tam bydlela se svým mužem, jsem myši chytala do klecových pastí a pak je odnášela na pole a když můj muž "vraždil" nevinné králíky odcházela jsem od králíkárny pryč.
Dnes už tu žiju 10 let. Myši chytám do klasických sklapovacích pastiček a králíky si zabíjim sama když je manžel chce k obědu. Dokonce jsem sama zvládla i zabíjačku, když muž musel nutně odcestovat. Ženská, co žije na vesnici zkrátka musí přitvrdit a zvládnout všechno.

Přidat komentář

Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.